O czym jest książka "Maraton z blatu 2.0" ?

Książka „Maraton z blatu 2.0” jest kontynuacją książki pt. „Maraton z blatu”, która ukazała się w 2004 roku nakładem wydawnictwa Buk Rower.


Kilka słów o pierwszej części...
Publikacja powstała dzięki Jakubowi Karpowi, którego celem było pozyskanie najbardziej przydatnej wiedzy na temat przygotowania do maratonów MTB.

Pierwsza część książki napisana w formie pytań i odpowiedzi, stała się dla wielu zawodników prawdziwym vademecum MTB dotyczącym maratonów. "Maraton z blatu" okazał się istotnym niezbędnikiem zarówno dla osób pragnących rozpocząć swoją przygodę ze ściganiem w maratonach MTB, jak i zawodników, którzy chcieli dowiedzieć się jak można lepiej przygotować się do startu w maratonie i uzyskać lepszy wynik.

 

Aby pozyskać informacje istotne z punktu widzenia przeciętnej osoby startującej w maratonie MTB, poproszono o odpowiedzi na 50 kluczowych pytań dotyczących sprzętu, przygotowania oraz taktyki ówczesną czołówkę polskich maratończyków - Katarzynę Marszałek, Mirosława Bieniasza, Michała Bogdziewicza, Zbigniewa Orłowskiego oraz Pawła Urbańczyka.


„Maraton z blatu 2.0”...
jest książką, w której wywiady z utytułowanymi maratończykami przeprowadzono powtórnie. Tym razem o odpowiedź na 90 pytań związanych z treningiem, sprzętem, taktyką startową na maratonach MTB poproszono:

  • Ewelinę Ortyl – zwyciężczynię kultowego maratonu MTB Salzkammergut Trophy na dystansie 200 km.

  • Zbigniewa Krzeszowca – zawodnika kategorii M6, którego nie trzeba nikomu przedstawiać – kiedyś uczestnika Wyścigu Pokoju, a obecnie wielokrotnego zwycięzcę klasyfikacji generalnych cyklu MTB Marathon, Bike Maraton, Skandia Maraton.

  • Bogdana Czarnotę – wielokrotnego zwycięzcę klasyfikacji generalnych cyklów MTB Marathon, Bike Maraton na dystansie giga.

  • Tomasza Jajonka – kolarza, który startując od „zera” przebił się w ciągu 3 lat do maratonowej czołówki MTB na dystansie giga, śmiało rywalizując z takimi zawodnikami ja Bogdan Czarnota czy Andrzej Kaizer.

  • Adriana Brzózkę – zawodnika ścigającego się w pucharach świata XC, jednak zdobywającego również Mistrzostwo Polski w 2011 roku i Puchar Polski w Maratonie.

  • Bartosza Banacha – wielokrotnego zwycięzcę ogólnopolskich maratonów MTB oraz zwycięzcę Pucharu Polski w Maratonach z 2010 roku.

  • Pawła Urbańczyka – 3-krotnego amatorskiego Mistrza Polski w maratonie, zwycięzcę międzynarodowego etapowego wyścigu Glacensis Bike Challange, wielokrotnego zwycięzcę klasyfikacji generalnych cyklów MTB Marathon, Bikemaraton

Książka zostanie wydana nakładem wydawnictwa Inne spacery.